Jazda Ferrari F430 vs. Ariel Atom na torze Białystok

Ferrari F430 vs Ariel Atom


Dwa sportowe samochody, które na torze dają z siebie wszystko. Oba są szybkie, zwinne i doskonałe w prowadzeniu. Świetne osiągi to coś, co je łączy. Dzieli je jednak jeszcze więcej. Ferrari to pełnoprawny samochód oferujący nie tylko moc, ale również komfort. Ariel Atom to natomiast bolid wyścigowy nastawiony na wykręcanie jak najlepszych czasów kolejnych okrążeń. Którym więc chcesz się przejechać? Naszym zdaniem warto przetestować je oba, gdyż zapewniają niepowtarzalne emocje na torze.

Przejazd na prezent w Ferrari F430 na torze


Niezależnie czy to Formuła 1, tor wyścigowy, czy ulica, Ferrari zawsze jest synonimem prędkości. Ferrari F430 nie jest więc oczywiście wyjątkiem. Blisko 90 koni mechanicznych więcej niż w poprzedniku 360 Modena czynią z F430 demona szybkości. Od szklanej pokrywy ujawniającej przepiękne V8 po całą aerodynamiczna sylwetkę - nie ma co się dziwić, że F430 wybrano w magazynie Drivers’ Choice jako samochód marzeń. Prawdziwym marzeniem jest jednak przejażdżka Ferrari F430. Agresywny nos rekina w połączeniu z ogromnymi wlotami powietrza z przodu, centralnym spojlerem, wysoko osadzonymi tylnymi błotnikami i masywnym dyfuzorem staje się jasne, że to auto zaprojektowano do współpracy z powietrzem, a nie przeciwko niemu. Tak jak wszystkie Ferrari, tak również F430 wymaga koncentracji i nieco finezji podczas szybkiej jazdy. Auto wynagradza to jednak świetną prędkością w zakrętach i niesamowitymi emocjami na torze wyścigowym. F430 zachwyca również wewnątrz. Luksusowe skóry w połączeniu z karbonowymi wstawkami prezentują się świetnie i cieszą oczy.

Ariel Atom na torze - przejażdżka sportowym bolidem


Jesteśmy niemal pewni, że nigdy nie jechałeś czymś takim! Ariel Atom to lekki jak piórko i szybki jak błyskawica samochód, który na torze nie ma sobie równych. Co sprawia, że Atom jest tak szybki? To połączenie niewielkiej masy i potężnej mocy! Silnik napędzający Ariela to jednostka Hondy o pojemności 2 litrów i mocy 300 KM. Mimo iż niektóre samochody oferują blisko dwa razy więcej koni, to waga auta wynosząca jedynie 465 kilogramów sprawia, że Atom przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,8 sekundy. Jazda Arielem Atomem niczym nie przypomina jazdy nowymi sportowymi samochodami z systemami iDrive, GPS, klimatyzacją i ESP. Z fotela kierowcy można jedynie zobaczyć przekładnię kierowniczą, sprężyny, amortyzatory i dziko tańczące koła przedniej osi. Ariel Atom to samochód, który najbardziej zbliża się do sposobu prowadzenia bolidów Formuły 1. Nie ma tu miejsca na wspomaganie, dzięki czemu kierowca doskonale czuje, co dzieje się na drodze. Ariel Atom zapewnia poziom nieosiągalny dla innych samochodów sportowych. Z tym autem warto obchodzić się ostrożnie, gdyż ogromna moc w połączeniu z bardzo niską wagą mogą być połączeniem oliwy i ognia! Przekonaj się sam i sprawdź go na torze - jeździmy między innymi na takich obiektach jak Tor Pszczółki, Tor Kraków czy Tor Białystok.

Pojedynek na torze Ferrari F430 i Ariel Atom


Czy kiedykolwiek marzyłeś o możliwości przejechania się niezwykle szybkimi samochodami, które świetnie się prowadzą? Teraz możesz zrealizować swoje marzenia i przetestować na torze nie jeden, a dwa superauta. Są na tyle różne, że zapewnią ci zupełnie inne emocje motoryzacyjne. Ferrari to samochód sportowy, którym z pewnością mógłbyś poruszać się na co dzień. Ariel jest natomiast bolidem zapewniającym nieziemskie przyspieszenie i ekstremalne wrażenia na każdym etapie jazdy.
Ranking samochodów
99%
KTM X-BOW
98%
Lamborghini Gallardo
97%
Ferrari F430
96%
Ariel Atom
Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności