Jazda Lamborghini Gallardo vs. Ferrari F430 vs. Audi R8 na torze Białystok

Lamborghini Gallardo vs Ferrari F430 vs Audi R8


Lamborghini i Ferrari to dwie najsłynniejsze włoskie marki produkujące sportowe samochody. Są znane nawet wśród osób, które nie mają zielonego pojęcia o samochodach. Audi to z kolei marka niemiecka, która na co dzień zajmuje się produkcją aut klasy premium, które są jednak dostępne szerszemu gronu. W tym pojedynku Audi zmierzy się z włoską konkurencją. Od wprowadzenia modelu R8 Audi może konkurować jak równy z równym z takimi autami jak Lamborghini Gallardo i Ferrari F430. Przekonaj się sam i sprawdź je na torze wyścigowym.

Lamborghini Gallardo - samochód marzeń niejednego mężczyzny


Odkąd Audi przejęło markę Lamborghini, niektórzy twierdzą, że włosi zostali ocaleni przed upadkiem. Lamborghini Gallardo to pierwsze nowe auto stworzone pod patronatem Niemców. Bezpośrednimi konkurentami Gallardo były w owym czasie takie samochody jak Ferrari F430 i Porsche 911 Turbo. Czteronapędowe Lambo reprezentuje nową erę samochodów z Sant’Agata Bolognese. Sercem Gallardo jest silnik V10 o pojemności 5,2 litrów i mocy 570 KM. Oprócz motoru kluczowa jest niska waga, wynosząca około 1500 kg. Przyspieszenie do 100 km/h oscylujące wokół 3,5 s da ci emocje, które trudno odnaleźć w innych sportowych samochodach. Ważnym czynnikiem przyczyniającym się do osiąganych prędkości jest zaawansowana, automatyczna skrzynia biegów oferująca błyskawiczne i zdecydowane zmiany przełożeń. Przejedź się Lamborghini Gallardo, usłysz dźwięk potężnego V10 i przeżyj fantastyczne emocje na torze wyścigowym!

Uwielbiane przez Włochów Ferrari F430 - sprawdź je na torze


W północnych Włoszech Ferrari jest traktowane jak Król. Mimo iż fabryki Lamborghini i Maserati znajdują się tuż nieopodal Maranello (centrum dowodzenia Ferrari), to w świadomości Włochów marką zasługującą na największe uznanie jest właśnie ta z logo wierzgającego konia. Każdy Włoch wie, jak przygotować doskonały makaron, jak nosić pastelowe spodnie, nie wyglądając jak głupek oraz ma zakodowaną w sobie miłość do marki Ferrari. F430 sprawia wrażenie zaprojektowanego i wykonanego przez ludzi doskonale znających się na swoim fachu. Reaktywny i precyzyjny układ kierowniczy, perfekcyjne zgranie wszystkich elementów odpowiedzialnych za prowadzenie auta oraz wyczucie tego, co dzieje się na wszystkich oponach. Należy wspomnieć też o osiągach F430 - 3,9 sekundy do setki robi o wiele większe wrażenie w rzeczywistości niż na papierze.

Audi R8 - samochód bez wad


VAG-owi w zupełności nie wystarczyło posiadanie takich marek jak Lamborghini czy Bugatti. Ludzie z Ingolstadt postanowili wystawić do pojedynku o serca klientów sportowy supersamochód pod nazwą Audi R8. Decydując się na powyższe porównanie aut, będziesz mógł sprawdzić, czy to prawda, że Audi R8 jest bliźniakiem Lamborghini Gallardo. Po przejęciu Lambo przez Audi oba supersamochody dzielą ze sobą wiele podzespołów. Audi R8 jak się okazuje, jest jednym z nielicznych samochodów zachowujących się podczas szybkiej jazdy jak wyścigówka. Inżynierowie z Ingolstadt tak zadbali o aerodynamikę, że wraz ze wzrostem prędkości nie jest generowana siła unosząca pojazd, lecz nieznacznie go dociskająca. Większość elementów ramy nadwozia wykonano ze stopów aluminium, co sprawiło, że samo nadwozie, bez wyposażenia ma masę zaledwie 210 kg. Silnik napędzający Audi R8 to ośmiocylindrowa, widlasta jednostka 4,2 l FSI o mocy 420 KM. Oprócz genialnego przyspieszenia R8 oferuje też świetną precyzję prowadzenia i niesamowitą jakość wykonania wnętrza.

Konfrontacja na torze Lamborghini, Ferrari i Audi


Tor wyścigowy to idealne miejsce na sprawdzenie możliwości luksusowych i sportowych aut, jakimi bez wątpienia są Lamborghini Gallardo, Ferrari F430 i Audi R8. Przekonaj się sam i poprowadź je wszystkie! Przejażdżki supersamochodami na torze to oryginalny prezent dla każdego pasjonata motoryzacji. Zamów voucher na przejazd i podaruj mu niezapomniane sportowe emocje! Jazda Lamborghini, Ferrari i Audi będzie spełnieniem marzeń każdego miłośnika czterech kółek.
Ranking samochodów
99%
KTM X-BOW
98%
Lamborghini Gallardo
97%
Ferrari F430
96%
Ariel Atom
Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności