Jazda Ferrari F430 vs. Audi R8 na torze

Ferrari F430 vs Audi R8


Scuderia Ferrari - żadna inna nazwa nie wzbudza w świecie motoryzacji tak wielu emocji jak ta. Słynny wierzgający koń na żółtym tle oznacza prestiż, doskonałe osiągi oraz luksus. W poniższym pojedynku masz niepowtarzalną okazję do porównania możliwości Ferrari F430 z innym supersamochodem na torze wyścigowym - mowa tu o Audi R8.

Ferrari F430 - fantastyczne auto na tor


Wysokoobrotowy silnik V8 o pojemności 4,3 l i mocy 490 KM to ogromny atut Ferrari F430 w pojedynku z Audi R8. Już sam dźwięk tego motoru potrafi wywołać gęsią skórkę i podnieść poziom adrenaliny. Silnik Ferrari jest głośny i “narwany” od samego momentu odpalenia, a podczas jazdy robi się jeszcze bardziej ekscytujący. Na torze włoskie superauto nie ma sobie równych - daje mnóstwo zabawy, poczucia kontroli i olbrzymiej mocy pod maską. Długie proste i wąskie zakręty ukazują cały kunszt włoskiego superauta. Ferrari F430 pokonuje każdy łuk z niemal centymetrową precyzją, jak po sznurku! Dzięki automatycznej skrzyni biegów zmiany przełożeń trwają milisekundy, a kierowca może skupić się na pokonywaniu kolejnych łuków toru. To, co wyróżnia Ferrari F430 spośród innych sportowych aut to genialny elektroniczny dyferencjał. Jego szybkie i sprawne rozdzielanie mocy na poszczególne koła wpływa na doskonałą przyczepność. Im większa przyczepność, tym łatwiej dane auto prowadzi się na torze. E-Diff oznacza mniej poślizgów i rzadszą konieczność pomocy ESP. Wszystko to sprawia, że przejażdżka Ferrari F430 będzie niezapomnianym przeżyciem.

Audi R8 - luksus i niemiecka precyzja


Audi R8 to auto, które zachwyca od pierwszego spojrzenia. Trudno pomylić je z jakimkolwiek innym samochodem sportowym. Dynamiczne linie nadwozia, wielkie wloty powietrza i aerodynamiczna sylwetka powodują, że R8 wygląda po prostu świetnie. Audi R8 ma jednak do zaoferowania o wiele więcej niż wygląd. Znajdujący się za plecami kierowcy 4,2-litrowy silnik V8 od razu przypomina o sportowym charakterze auta. 430 koni mechanicznych sprawia, że Audi bez żadnego wysiłku wciska w fotel każdego, kto odważy się nim przejechać. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h? Zaledwie 4,6 sekundy! Mimo tak imponujących osiągów Audi R8 nie jest wyłącznie samochodem do jazdy po torze. Ma to samo, co wszystkie “zwykłe” samochody i prowadzi się bajecznie łatwo. W nim żaden kierowca nie musi się zastanawiać, co zrobić, by szybko przejechać pętle toru. Audi dzięki zaawansowanej elektronice daje ogromną radość z jazdy po torze nawet niedoświadczonym kierowcom, którzy nigdy nie mieli styczności ze sportowymi samochodami. Audi R8 jest autem, które po przejażdżce na torze chętnie zabrałbyś razem z sobą!

Porównanie Ferrari F430 i Audi R8


Jeśli chcesz porównać na torze dwa superauta, polecamy ci gorąco pojedynek włoskiego Ferrari F430 z niemieckim Audi R8. To samochody, które zapewniają mnóstwo pozytywnych motoryzacyjnych wrażeń. Ich konfrontacja będzie z całą pewnością oryginalnym prezentem dla chłopaka fascynującego się szybkimi samochodami. Zamawiając Voucher na przejażdżkę Ferrari i Audi, otrzymasz możliwość poprowadzenia ich obu. Spełnij marzenia motoryzacyjne i zostań kierowcą tych dwóch genialnych aut!
Ranking samochodów
99%
KTM X-BOW
98%
Lamborghini Gallardo
97%
Ferrari F430
96%
Ariel Atom
Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności