Tor wyścigowy Poznań Tor Główny

Wymiary toru

Długość: 4.10 km Szerokość: 12 m Nawierzchnia: asfalt

Dane kontaktowe

Automobilklub Wielkopolski
Tor "Poznań"
ul. Wyścigowa 3
62-081 Przeźmierowo

Dojazd na tor

Szczecin - odległość 250 km. Bydgoszcz - odległość 160 km. Wrocław - odległość 180 km. Łódź - odległość 240 km.

Tor Poznań jest jednym z największych i najbardziej profesjonalnych obiektów w Polsce, który posiada homologację do wyścigów. Kompleks składa się z toru samochodowo-motocyklowego o długości 4085 m i toru kartingowego mierzącego 1480 m. Szerokość obu nitek na całej długości wynosi 12 m. Obecnie na Torze w Poznaniu odbywają się wyścigi samochodowe i motocyklowe zarówno na szczeblu krajowym, jak i europejskim. Wymieniona kilka lat temu nawierzchnia ma świetną przyczepność. Obiekt należy do Automobilklubu Wielkopolskiego. Imprezy organizowane na jego terenie ściągają tysiące ludzi. Tor Wyścigowy Poznań gościł takie sławy sportów motorowych jak Jackie Stewart, Robert Kubica, Lewis Hamilton, Michael Schumacher i Ben Collins.

Tor Poznań jest położony na granicy Przeźmierowa i Ławicy, a więc w odległości około 10 kilometrów od Starego Rynku w Poznaniu. Od Gorzowa Wielkopolskiego dzieli go 125 km, od Bydgoszczy 140, a od Wrocławia 180 kilometrów. Odwiedzający z Warszawy będą mieli do przejechania około 320 kilometrów, jednak trasa wiedzie przez szybką autostradę A2. Dojazd samochodem trwa więc około 3 godzin.

Opinie o Torze Poznań świadczą o tym, iż jest on najlepszym torem wyścigowym w całej Polsce. Na zadowolenie kierowców wpływa przede wszystkim imponująca długość nitki, wynosząca ponad 4 kilometry. Na większości innych krajowych obiektów nie przekracza ona 1,5 kilometra. Nie bez znaczenia jest też świetna nawierzchnia i profesjonalny charakter toru. Decydując się na jazdę autem wyścigowym, np. Lamborghini Gallardo, będziesz w stanie o wiele lepiej poznać auto, niż mógłbyś to zrobić na jakimkolwiek innym polskim torze. Inna cena przejazdu na Torze w Poznaniu wiąże się z wyższymi kosztami wynajmu, jakie ponosimy oraz ograniczonej liczby miejsc. Dla kierowców decydujących się na Tor Poznań oznacza to jednak o wiele lepsze wrażenia i definitywnie dłuższy przejazd.

WYBIERZ SAMOCHÓD NA TORZE Poznań Tor Główny:

Ostra i szybka jazda to idealny pomysł na prezent dla mężczyzny. Oryginalna niespodzianka i moc wrażeń.

Ranking samochodów
99%
KTM X-BOW
98%
Lamborghini Gallardo
97%
Ferrari F430
96%
Ariel Atom
Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności