Tor wyścigowy Koszalin

Wymiary toru

Długość: 1.05 km Szerokość: 15 m Nawierzchnia: asfalt

Dane kontaktowe

Ośrodek Sportów Motorowych. Moto Park Koszalin
ul. Gnieźnieńska 8
75-736 Koszalin

Dojazd na tor

Gdańsk - odległość 195 km. Szczecin - odległość 160 km. Poznań - odległość 240 km. Bydgoszcz - odległość 190 km.

Tor Koszalin jest miejscem, w którym poczujesz się jak w domu - oczywiście jeśli jesteś fanem motorsportu i motoryzacji. Powstał w 1968 roku i jako jeden z nielicznych w Polsce ma profilowane zakręty. Dużym plusem jest jego lokalizacja. Motopark Koszalin znajduje się rzut beretem od centrum Koszalina oraz galerii handlowej Atrium. Warto wspomnieć, że to jedyne tego typu miejsce w tej części kraju. Przyjazd na tor będzie też doskonałą okazją do odwiedzenia polskiego morza, znajdującego się zaledwie kilkanaście kilometrów od Koszalina.

Okrążenie toru w Koszalinie ma długość 1050 metrów. Szerokość nitki waha się od 8 do 10 metrów. Tor jest uznawany za kręty i techniczny. Ma jednak przewyższenia oraz profilowane zakręty, które potęgują wrażenie prędkości. To miejsce o dużym potencjale. Do dynamicznej jazdy zachęca równa nawierzchnia, odpowiednia do bezpiecznej jazdy. Tor Koszalin przewiduje też szybką sekcję, która pozwala na odrobinę szaleństwa.

Imponująca powierzchnia obiektu wynosi blisko 5 hektarów, a na niej oprócz toru znajdują się też spore trybuny zapewniające doskonały widok na auta.

Ranking samochodów
99%
KTM X-BOW
98%
Lamborghini Gallardo
97%
Ferrari F430
96%
Ariel Atom
Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności