Tor wyścigowy Toruń

Wymiary toru

Długość: 1.05 km Szerokość: m Nawierzchnia: asfalt

Dane kontaktowe

MOTO PARK TORUŃ
ul. Łukasiewicza 66
87-100 Toruń
biuro@odtj.torun.pl

Dojazd na tor

Włocławek - odległość 70 km. Bydgoszcz - odległość 45 km. Inowrocław - odległość 40 km. Gdańsk - odległość 170 km.

Tor Toruń to miejsce, które powinien odwiedzić każdy pasjonat motoryzacji i rallycrossu. Motopark Toruń (oficjalna nazwa) jest położony w północnej części Torunia, nieopodal lotniska aeroklubu Pomorskiego. Teren Motoparku obejmuje ponad 20 hektarów i znajdują się na nim tor asfaltowy, szutrowo-asfaltowy oraz 6 płyt poślizgowych. Odwiedzając to miejsce, możesz liczyć na wiele dodatkowych atrakcji, takich jak korty tenisowe, tereny zielone z miejscem do grillowania, paintball oraz restauracje.

Jeśli chodzi o nitkę toru wyścigowego w Toruniu, to warto przede wszystkim wspomnieć o jej ciekawym kształcie. Umożliwia dynamiczne pokonywanie zakrętów, a także rozwijanie ciekawych prędkości. Plusem toru Toruń jest jego stosunkowo równa nawierzchnia. Tor ma długość 1050 metrów oraz szerokość około 12 metrów.

Z czego najbardziej słynie Motopark Toruń? Przede wszystkim z zawodów Rallycross. Zmagania kierowców przyciągają tysiące zainteresowanych fanów motoryzacji. Oprócz tego organizowane tu są zloty aut, Konkursowe Jazdy Samochodowe (KJS) oraz Super OES. Cyklicznie można spotkać się tu też z imprezami typu motobazar.

Ranking samochodów
99%
KTM X-BOW
98%
Lamborghini Gallardo
97%
Ferrari F430
96%
Ariel Atom
Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności