Tor wyścigowy Gdańsk - Pszczółki

Wymiary toru

Długość: 1.20 km Szerokość: 20 m Nawierzchnia: asfalt

Dane kontaktowe

Autodrom Pomorze
Żuławska 5
83-032 Pszczółki

Dojazd na tor

Toruń - odległość 155 km. Słupsk - odległość 140 km. Olsztyn - odległość 165 km. Warszawa - odległość 400 km.

Nowoczesny obiekt Autodrom Pomorze powstał w miejscowości Pszczółki, położonej ok. 25 km na południe od Gdańska. Na terenie Autodromu znajduje się jeden z najnowocześniejszych torów wyścigowych w Polsce - zwany przez większość Torem Pszczółki. Kompleks, którego centralnym punktem jest najdłuższy na Pomorzu tor kartingowo-szosowy o długości 1200 metrów, powstał w 2015 roku. Funkcjonuje od tamtej pory jako obiekt doskonalenia techniki jazdy oraz miejsce, w którym odbywają się liczne imprezy motoryzacyjne.

Nitka Toru Wyścigowego Pszczółki liczy sobie długość 1,2 kilometra oraz szerokość 20 metrów. Na kierowców jeżdżących po torze czeka 8 zakrętów o różnych parabolach, na których mogą sprawdzić swoje umiejętności szybkiej jazdy. Znajduje się tu też prosta o długości 300 metrów pozwalająca rozpędzić się do znacznych prędkości. Cała nitka toru Pszczółki jest pokryta równym asfaltem, dzięki czemu umożliwia płynną i bezpieczną jazdę. Tor został wyposażony w sygnalizację świetlną oraz system pomiaru czasu okrążenia.

Oprócz Toru Wyścigowego, w Pszczółkach zorganizowano dwie płyty poślizgowe. Odbywają się na nich szkolenia z wychodzenia z poślizgu. Na terenie obiektu znajdują się również urządzenia destabilizujące tor jazdy. Umiejscowiono je tuż przed płytą poślizgową wyposażoną w kurtyny wodne. Tor Pszczółki posiada też plac manewrowy oraz plac ziemny do jazdy quadami. Autodrom Pomorze należy do Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Tor jest miejscem szkoleń oraz licznych imprez motoryzacyjnych, aranżowanych także przez nas. Jeśli więc mieszkasz na Pomorzu lub spędzasz wakacje nad Bałtykiem, koniecznie odwiedź nas na jednym z eventów na Torze w Pszczółkach. Spędź z nami dzień naładowany motoryzacyjną adrenaliną!

WYBIERZ SAMOCHÓD NA TORZE Gdańsk - Pszczółki:

Ostra i szybka jazda to idealny pomysł na prezent dla mężczyzny. Oryginalna niespodzianka i moc wrażeń.

Ranking samochodów
99%
KTM X-BOW
98%
Lamborghini Gallardo
97%
Ferrari F430
96%
Ariel Atom
Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności