Tor wyścigowy Bednary

Bednary

Wymiary toru

Długość: 2.50 km Szerokość: 50 m Nawierzchnia: asfalt

Dane kontaktowe

Tor Bednary
Bednary 17
62-100 Pobiedziska

Dojazd na tor

Poznań - odległość 30 km. Warszawa - odległość 310 km. Wrocław - odległość 200 km. Bydgoszcz - odległość 100 km.

Tor Bednary zbudowano, wykorzystując główny pas startowy lotniska w Bednarach oraz jego drogi kołowania. Już od kilku lat funkcjonuje tu Sobiesław Zasada Centrum, założone przez znanego kierowcę rajdowego. Za ideą powstania toru oraz ostatecznym kształtem trasy stoi Tomasz Czopik.

Nitka toru wyścigowego w Bednarach ma długość od 2000 do 4500 m w zależności od potrzeby. To właśnie tutaj możesz spróbować szybkiej jazdy samochodem. Kształt toru pozwala na rozwijanie wysokich prędkości, jako iż najdłuższa prosta ma aż 0,5 kilometra długości. Tor daje pole do popisu kierowcom lubiącym dynamiczne wchodzenie w zakręty. Tutaj jest ich aż 7 - każdy o innej paraboli, dzięki czemu nie ma mowy o nudnym przejeździe. Na potrzeby imprez organizowanych przez nas, przygotowywany tor ma długość 2,5 km. Podczas przejazdów pomiarowych istnieje możliwość mierzenia czasu z dokładnością do 0,01 sekundy. Wszystko dzięki systemowi fotokomórek.

Poza torem wyścigowym, w Bednarach koło Poznania znajduje się również tor gokartowy o długości 350 metrów, a także motocyklowy. Dla miłośników jazdy poza terenem przygotowano dwie specjalne trasy off-road o zróżnicowanym stopniu trudności. W Sobiesław Zasada Centrum pomyślano również o pawilonie szkoleniowym z częścią biurową i restauracją. Dla osób chcących zatrzymać się tu na dłużej przygotowano bazę noclegową. Tor Bednary będzie więc świetnym miejscem na przeżycie ciekawych, motoryzacyjnych wrażeń, podobnie jak inne polskie tory wyścigowe.

Aktualnie nie realizujemy przejazdów na tym torze. Sprawdź naszą ofertę na najbliższych torach: Tor Poznań Główny i Tor Poznań Kartingowy.

Ranking samochodów
99%
KTM X-BOW
98%
Lamborghini Gallardo
97%
Ferrari F430
96%
Ariel Atom
Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności